DevOps Engineer en Madrid

Golang (junior) Python (junior) Docker (regular) Ansible (regular) Linux (regular) Rancher (regular) Kubernetes (regular) Jesteśmy Piwik PRO, firmą z sercem we Wrocławiu o rosnącym międzynarodowym zasięgu. Rozwijamy pierwszą skupioną na prywatności alternatywę dla Google Analytics. Nasz produkt wspiera klientów w uzyskaniu wglądu w pełną ścieżkę użytkownika na ich stronach internetowych i w aplikacjach. Zaufało nam już ponad 200 organizacji z 40+ krajów na całym świecie. Poza codziennym biznesem, promujemy świadomość w obszarze prywatności danych i bezpieczeństwa wśród organizacji i wszystkich, którym ten temat jest bliski. Kluczowe funkcjonalności naszego produktu udostępniamy za darmo w ramach Piwik PRO Core.Nasz produkt tworzymy od zera.

8 - 40 horas por semana

Descripción del empleo

Golang (junior)
Python (junior)
Docker (regular)
Ansible (regular)
Linux (regular)
Rancher (regular)
Kubernetes (regular)
Jesteśmy

Piwik PRO

, firmą z sercem we Wrocławiu o rosnącym międzynarodowym zasięgu. Rozwijamy pierwszą skupioną na prywatności alternatywę dla Google Analytics. Nasz produkt wspiera klientów w uzyskaniu wglądu w pełną ścieżkę użytkownika na ich stronach internetowych i w aplikacjach. Zaufało nam już ponad 200 organizacji z 40+ krajów na całym świecie. Poza codziennym biznesem, promujemy świadomość w obszarze prywatności danych i bezpieczeństwa wśród organizacji i wszystkich, którym ten temat jest bliski. Kluczowe funkcjonalności naszego produktu udostępniamy za darmo w ramach

Piwik PRO Core

Nasz produkt tworzymy od zera. To przekłada się na wiele wolności, wpływu i naprawdę unikalne środowisko pracy. Dołączając do nas:

  • Masz kontekst. Widzisz w całości produkt i perspektywę jego długofalowego rozwoju
  • Masz wpływ na kierunek rozwoju organizacji i produktu, kształtujesz doświadczenie naszych klientów i wybierasz optymalny stack do zmierzenia się z wyzwaniami, które niesie ze sobą analityka
  • Masz znaczenie i ogrom przestrzeni do przedstawiania i wdrażania swoich pomysłów

Jesteśmy 9-osobowym zespołem odpowiedzialnym za wszystkie instancje on-premises (na infrastrukturze klienta), poza tym opiekujemy się częścią instancji w chmurze prywatnej. Nasz chleb powszedni to stawianie i utrzymywanie środowisk, na których instalujemy Piwik PRO Analytics Suite. Mamy bliskie relacje z zespołami, które na co dzień pracują bezpośrednio z klientem – wspieramy je w przygotowaniu się do rozmów sprzedażowych i dajemy pomocną dłoń w rozwiązywaniu problemów. Dużą część naszego czasu poświęcamy na rozwój produktu m.in. podnosząc jego bezpieczeństwo czy automatyzując wybrane obszary. Ponadto raz na dwa tygodnie w zespole organizujemy MacGyver day, podczas którego każdy ma możliwość rozwijać swoje indywidualne cele czy projekty.

W najbliższym czasie stoi przed nami wyzwanie związane z przygotowaniem nowej platformy pod klientów on-premises opartej na Kubernetes. Projekt ten planujemy na kilka etapów:

  • Zaprojektowanie rozwiązania i testy wydajnościowe systemu zarządzania pamięcią masową w środowisku k8s (OpenEBS/Longhorn)
  • Wdrożenie i utrzymanie k8s na baremetal z wykorzystaniem kubespray
  • Zaprojektowanie i rozwój metody wdrażania k8s na środowiskach chmurowych
  • Rozbudowa monitoringu w kontekście metryk SLO/SLI (Prometheus/Alertmanager/Grafana/PagerDuty)
  • Zapewnienie wysokiej dostępności platformy opartej o k8s, która będzie spełniać wewnętrzne wymagania SLA
  • Podnoszenie standardów bezpieczeństwa klastra i infrastruktury

Swój czas pracy będziesz dzielił/a między:

  • Development (60%) – prace związane z rozwijaniem platformy i przygotowywaniem produktu on-premises do przejścia na k8s.
  • Utrzymanie (30%) – prace związane z utrzymaniem i rozbudowywaniem infrastruktur obecnych klientów.
  • Delivery (10%) – aktualizację istniejących klientów on-premowych do najnowszej wersji produktu

Czego będziemy oczekiwać od Ciebie?

  • Minimum 2 lat komercyjnego doświadczenia w DevOpsowaniu lub developerce (z iskrą zaciekawienia tematami opsowymi)
  • Orientacji w architekturze opartej o mikroserwisy. Znasz Kubernetesa bądź Ranchera w praktyce? Super!
  • Doświadczenia w programowaniu w Python lub Golang
  • Dobrej znajomości Linuksa (Debian, RHEL/CentOS) oraz świadomości, że Alpine bardzo dobrze nadaje się jako baza pod produkcyjny kontener Dockerowy
  • Doświadczenia w pracy z Ansible, Puppetem lub Chefem oraz rozumienia, że automatyczne testy provisioningu to must-have
  • Praktyki w środowiskach cloudowych (Amazon AWS/ Microsoft Azure)
  • Praktycznej znajomości Dockera – budowałeś swoje kontenery i zarządzałeś nimi
  • Wiedzy, co to CI/CD i umiejętności ich  rozwoju
  • Znajomości przynajmniej części narzędzi i technologii, jakie stosujemy w pracy (patrz poniżej)
  • Swobody komunikacji w języku angielskim (B1+) i polskim (B2)

Będzie super, jeśli:

  • Korzystałeś z Consula bądź innego narzędzia do Service Discovery oraz trzymania konfiguracji
  • Obsługę ruchu na poziomie 1000 req/sec traktujesz jako ciekawe wyzwanie
  • Orientujesz się w tematach bezpieczeństwa systemowego i sieciowego – wiesz, czym różni się firewall softwareowy od fizycznego i jesteś w stanie tworzyć nowe reguły
  • Możesz pochwalić się wiedzą na temat protokołów TCP/IP
  • Masz naturalną potrzebę nauki i pogłębiania wiedzy

Co dostarcza nam rozrywki w pracy?

  • Docker, Rancher, Kubernetes, Consul
  • Python, Golang
  • Nginx, Haproxy
  • MySQL, ProxySQL, Redis, Clickhouse
  • Ansible, Terraform
  • Grafana, Prometheus
  • Ubuntu, RHEL, CentOS, Alpine
  • Azure, AWS, bare metal
  • High Availability, Load Balancing, FailOver
  • CI/CD (Travis, Jenkins)

Dołączając do nas możesz liczyć na:

  • Wynagrodzenie: 12000 - 16000 zł netto (kontrakt B2B) lub 10000 - 13300 zł brutto UoP
  • Kulturę dzielenia się wiedzą z szeregiem szkoleń i warsztatów wewnętrznych oraz zajęciami z języka angielskiego z native speakerem
  • Dedykowany budżet rozwojowy
  • Nieskończoną przestrzeń do zaangażowania, przejawiania inicjatywy i bezpośredniego wpływu na rozwój produktu i organizacji (

    #youmakeimpact

  • Transparentną komunikację wewnętrzną - szeroki wgląd w biznes i wyniki, otwarte zespołowe sprint reviews
  • Prywatną opiekę medyczną (LuxMed)
  • Kafeterię MyBenefit
  • Możliwość przetestowania w boju naszego produktu na Twoich własnych stronach/produktach
  • Elastyczne warunki współpracy i możliwość pracy zdalnej z dowolnego miejsca na świecie w pełnym wymiarze
  • Super ekipę i wyjątkową atmosferę współpracy

8 - 40