Presales Engineer z językiem niemieckim en Madrid

8 - 40 horas por semana

Descripción del empleo

Networks (regular)
W Cyclad współpracujemy z wiodącymi międzynarodowymi firmami IT, aby zwiększyć ich potencjał w dostarczaniu wyjątkowych, nowoczesnych technologii, które kształtują świat przyszłości. Dla naszego Partnera, globalnego dostawcy zaawansowanych usług DDI (DNS, DHCP, zarządzanie adresami IP) poszukujemy Inżynierów Presales dedykowanych do współpracy z rynkami DACH..  Firma oferuje przedsiębiorstwom i dostawcom usług unikalne rozwiązanie oparte na urządzeniach, które inteligentnie upraszcza i automatyzuje projektowanie, wdrażanie i zarządzanie krytyczną infrastrukturą DDI. Jako Inżynier Presales, będziesz projektować architekturę usług rozwiązań od etapu sprzedaży do późniejszego utrzymania. Będziesz pełnił rolę eksperta tematycznego współpracując blisko z Account Executives, aby zwiększyć sprzedaż rozwiązań i usług. Promujemy kulturę, która obejmuje rozwój osobisty, innowacje, pracę zespołową i silne partnerstwo.

Informacje o projekcie:
  • Branża: Technology Consulting
  • Obszar projektu: opracowywanie architektury rozwiązań DDI
  • Lokalizacja: 100% zdalnie
  • Czas trwania projektu: stała współpraca
  • Język angielski i niemiecki: B2/C1
  • Wielkość zespołu: 25 inżynierów z całej Europy
  • Wynagrodzenie do 20 000 PLN brutto lub do 120 PLN/H lub wyższe dla dziedzinowych Ekspertów
  • Podróże służbowe: do 15% (po pandemii)

Zakres zadań:
  • Projektowanie architektury rozwiązań na etapie procesu presales przy współpracy z działem sprzedaży
  • Wsparcie procesu sprzedaży poprzez dostarczanie koncepcji, ofert RFI/RFP, prezentacji, demo, POC, pilotów etc.
  • Identyfikowanie potrzeb technologicznych celem customizacji produktu i usług dodanych z obszaru bezpieczeństwa, automatyzacji procesów sieciowych etc.
  • Aktywne uczestnictwo w etapie wdrożenia i uruchamiania usługi we współpracy z inżynierami wdrożeniowymi
  • Opiekę posprzedażową nad rozwiązaniem we współpracy z działem serwisowym

Wymagania:
  • Minimum 2-letnie doświadczenie we wspieraniu technicznej sprzedaży rozwiązań sieciowych korporacyjnych
  • Doświadczenie w technologiach sieciowych obejmujące którekolwiek z poniższych: TCP/IP, DNS, DHCP, LAN/WAN, Routing, przełączanie, zapory, IPv4/v6, UNIX Admin, przełączniki, routery i zapory w środowiskach Intranet/Internet/Extranet
  • Znajomość systemu UNIX O/S i doświadczenie w Active Directory
  • Preferowane doświadczenie w pracy w firmie integrującej rozwiązania lub dostawcy usług
  • Umiejętności interpersonalne i prezentacyjne, z umiejętnością prostego wyrażania złożonej technologii
  • Umiejętność rozwiązywania problemów
  • Otwartość na naukę i pogłębianie wiedzy
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego i niemieckiego

Oferujemy:
  • Elastyczne godziny pracy
  • Wielokulturowe środowisko pracy i możliwości rozwoju zawodowego
  • Przejrzystą strukturę organizacyjną
  • Kartę Multisport
  • Prywatną opiekę zdrowotną
  • Ubezpieczenie grupowe
  • Budżet szkoleniowy
  • Eventy integracyjne

8 - 40